'Életünk minden területe összefügg a fenntartható fejlődéssel. Egy kormány felelős a jelen társadalomért és a jövő generációiért egyaránt. Intézményközi együttműködésre van szükség Románia fenntartható fejlődési stratégiájának megvalósításához, és a megállapodás a civil társadalom képviselőivel egy újabb lépés ennek érdekében. Mindannyiunk érdeke, hogy az elkövetkező évek változásai és beruházásai a 17 fenntartható fejlődési célon alapuljanak' – mondta Kelemen Hunor miniszterelnök-helyettes.
A Partnerség a jövőért megállapodás hozzájárul a 2030-as menetrend 17 Fenntartható Fejlődési Céljának hatékony végrehajtásához Romániában, amelyhez elengedhetetlen az összes társadalmi réteg támogatása és hozzájárulása - írja a közlemény.
'Ma nyílt partnerséget indítunk a civil társadalommal a fenntartható Románia érdekében, amelyben szilárdan hiszünk. Nyitottak vagyunk a párbeszédre és a csapatmunkára a társadalom minden rétegével. Hétfőn kerül sor az első munkamegbeszélésre a koalíció tagjaival. Ha jobb életet akarunk magunknak és a jövő generációinak, akkor ennek megfelelően kell döntéseket hoznunk, minden állampolgár igényeihez igazítva' – nyilatkozta Borbély László államtanácsos, a Fenntartható Fejlődés Főosztály koordinátora.
A Fenntartható Románia Koalíciónak eddig körülbelül 50 tagszervezete van a civil társadalomból és a magánszektorból. 'A Fenntartható Románia Koalíció a fő eszköz, amelyen keresztül népszerűsítjük, és gyakorlatilag megvalósítjuk az együttműködést a romániai Fenntarthatósági Nagykövetségen, népszerűsítjük azt a gazdasági modellt, amelyben a vállalatok a kormánnyal, a kormányzati intézményekkel és a nonprofit szervezetekkel fennálló partnerség révén megoldják a társadalmi és környezeti problémákat anélkül, hogy feláldoznák gazdasági hatékonyságukat' – mondta Dragoş Tuţă a romániai Fenntarthatósági Nagykövetség alapítója, a Koalíció a Fenntartható Romániáért Egyesület képviselője.